ОПУБЛІКОВАНИЙ СПЕЦЗАКОН ПРО ДОПОМОГУ ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ, ЩО ПРИБУЛИ У ПОЛЬЩУ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІЙСЬКОВИМ КОНФЛІКТОМ

Закон поширюється також на подружжя громадян України та не торкається жодних інших категорій іноземців. Реєстрація за новими правилами розпочнеться 16 березня.

Після внесення незначних поправок 12 березня було прийнято та опубліковано #спецзакон про допомогу українцям, які в’їхали до Польщі безпосередньо з території України після 24 лютого (маються на увазі виключно громадяни України та їх подружжя). Які володіли виключно «картами поляка» з українським громадянством і члени їхніх сімей можуть в’їжджати до Польщі через інші держави, щоб потрапити під дію цього закону. Польське право не поширюється на громадян третіх країн, навіть якщо вони мали дозвіл на проживання або міжнародний захист в Україні.

Перебування українських громадян та їх подружжя вважається легальним протягом 18 місяців починаючи з 24 лютого, тобто до 23 серпня 2023 року.

УВАГА! Для підтвердження легальності перебування не потрібно реєструватися в жодних реєстрах та отримувати жодні документи, але, якщо іноземцю не було поставлено штамп у паспорті при в’їзді до Польщі, протягом 60 днів потрібно звернутися до гміни за місцем проживання для підтвердження факту перетину кордону у передбачений законом термін. ЗАКОН НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ НА ОСІБ З КАРТАМИ ПОБИТУ ТА ЯКІ ПОДАЛИ ЗАЯВКУ НА БІЖЕНСТВО (якщо ви вже це зробили, заявку можна відкликати і отримати можливість користуватися цим законом).

З 16 березня розпочнеться реєстрація в гміні за місцем проживання з автоматичною видачею номера PESEL та Profil zaufany (за заявою). УВАГА! ЦЕ НЕ ОБОВ’ЯЗОК, А ПРАВО УКРАЇНЦІВ. За відсутності реєстрації та номера PESEL жодних санкцій не буде і можна буде спокійно виїхати з Польщі після закінчення військових дій. Однак PESEL рекомендується отримати у тому випадку, якщо громадянин України має намір працювати, відкривати ІП або отримувати соціальну допомогу у Польщі. При внесенні до реєстру осіб віком від 12 років беруть відбитки пальців. Необхідно також принести фотографію 3х4 (гміни мають забезпечити можливість безкоштовного виготовлення фото) та копію документа з фотографією, що засвідчує особу (для дітей підійде свідоцтво про народження, спеціальний документ в українському консульстві отримати можна, але не обов’язково). Польський уряд просить українців не поспішати з реєстрацією та отриманням PESEL у перші ж дні після запуску нової системи.

Ми готуємо детальну презентацію по першим крокам у Польщі в межах нових правил та безкоштовний вебінар, що відбудеться 17 лютого о 18:00.

Підписуйтесь на нашу сторінку МФЦ Polsza.Info переводчик, нотариус, юрист, страховки та дізнавайтесь новини першими!

Джерело та фото