Це міжнародна форма заповнення даних про законність документа для пред’явлення на території держав і країн, які визнають таку форму легалізації. У різних країнах апостиль має різні форми: штамп, наклейка, документ, пришитий до основного документа тощо. Усі питання, що стосуються положення про апостиль, регулюються Гаазькою конвенцією від 5 жовтня 1961 року. Апостиль діє у понад ста країнах, включаючи Польщу.

Документ, який підтверджує наявність освіти, у деяких країнах може бути завірений лише апостилем у Міністерстві освіти. Нотаріальні документи та документи, що підтверджують акти цивільного стану (свідоцтва про народження, реєстрацію та розірвання шлюбу, смерть) – завіряються у відділах Державного реєстру актів цивільного стану (ЗАГС), Міністерстві юстиції, судах, Міністерстві закордонних справ тощо.

Документи повинні бути у хорошому стані з чітко розбірливими печаткою та підписом. На документах не повинно бути жодних сторонніх написів або позначок.

Відділи Державного реєстру актів цивільного стану (ЗАГС) можуть відмовити в завіренні апостилем документів, виданих у СРСР. У такому випадку необхідно отримати відповідний документ замість того, що був виданий у СРСР.

Апостиль ставиться виключно на оригінал або на нотаріально завірену копію у випадку, якщо на оригінал неможливо поставити апостиль (наприклад, паспорт, водійське посвідчення).

Апостиль можна отримати у консульстві або посольстві, якщо держава віднесла їх до числа органів, уповноважених на проставлення апостиля. Потрібно уточнити у Консульстві вашої країни.

Про апостиль краще подбати заздалегідь та отримати його в країні, де були видані ваші документи. Для документів, виданих у Польщі, ви можете замовити апостиль на сайті Polsza.info.Polsza.info.